niedziela, 18 grudnia 2016

Finał GN 2016 podsumowanie

Finał Gwiazdkowej Niespodzianki 2016

Emocje powoli opadają. Kurz po imprezie rozmywa się niczym poranna mgła. Czas podsumowań, wrażeń i opinii czas zacząć!


Dlaczego to wszystko robicie?
Naszym celem jest pokazanie dzieciom zwłaszcza z rodzin, którym nie wiedzie się najlepiej, że w te święta nie zapomnieliśmy jest ktoś, kto o nich nie zapomniał - Pan Jezus. Dlatego zmobilizowaliśmy licznych partnerów oraz mnóstwo wolontariuszy do działania.

Ile paczek w tym roku udało się wam pozyskać?
Ponad 370 paczek z czego 100 na gminę Lubasz, co jest absolutnym rekordem.

 Jak to się dzieje, że co rok organizujecie GN?
Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ są ludzie, zwłaszcza dzieci, które potrzebują tego typu wsparcia. GN działa dzięki Samaritan's Purse, której misją jest niesienie miłości Bożej realne działania, a to jest realne działanie. Tym bardziej, że teraz zaczyna się kolejny etap codziennej pracy z dziećmi i rodzinami.

Wszystkimi?
Chcielibyśmy ale niestety tylko część dzieci i rodzin decyduje się na współpracę, tym samym otwierając się na dalszą pomoc. To normalne, bo nie jest to łatwy proces.

Jak daleki zasięg miała tegoroczna edycja GN?
 Paczki otrzymały dzieci z gmin Drawsko, Krzyż Wielkopolski, Lubasz i Wieleń, a w okresie poświątecznym ekipa z gminy Lubasz zacznie swoje działania na czele z Maciejem Fiałkowskim. 

Czy łatwo było pozyskać partnerów?
Może moja odpowiedź wszystkich zaskoczy ale tak. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Bogu za naszych partnerów strategicznych w postaci Thule Group i Brenderup. Oczywiście partnerów było o wiele więcej, ale wolontariusze i działacze z tych dwóch firm włożyli szczególnie wielki wkład w organizację przedsięwzięcia.

To w takim razie jak pozyskaliście tylu partnerów?
W większości sami się do nas zgłosili. Podejrzewam, że największą robotę wykonała poczta pantoflowa i praca z ubiegłych lat -śmiech- ale z drugiej strony myślę, że ludzie w dzisiejszych czasach chcą pomagać. Każdy widzi jak jest dookoła i bez pomocy drugiego człowieka wiele osób po prostu przepadnie. A to jest najsmutniejsze.

Może teraz trochę faktów i statystyk?
Mówisz masz:
Dzieci obdarowanych podczas finału ok 210.
Do końca roku paczkę otrzyma jeszcze ok. 60 dzieci.
Podczas finału obecne były dzieci wraz z rodzicami z gminy Krzyż Wielkopolski, Drawsko i Wieleń.
Ponad 100 paczek pojedzie niebawem do Lubasza.
Zaangażowanych w finał było ponad 55 osób, a w całość o wiele więcej, nie sposób zliczyć.
Na hali sportowej mieliśmy wraz z dziećmi ponad 400 osób.

No to teraz nadszedł czas na podziękowania
Oczywiście serdecznie dziękujemy naszym wymienionym wcześniej partnerom strategicznym w postaci firm Thule i Brenderup jak i reszcie sponsorów i darczyńców. Można tutaj wymienić Ochronę Combat z Czarnkowa, LZS Relax, Miasto i Gmina Krzyż Wielkopolski, Ilpol, Szkoła Służby, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Inzez Zakład Obrotu Surowcami Wtórnymi Mazur D., Firma Handlowo-Usługowa "Domel" - Zydor Spółka Jawna,  "Słoneczna" Restauracja Agnieszka Gajdzińska, Zespół Szkół Ogólnokształcących (Gimnazjum i Liceum), Zakład Usług Komunalnych w Krzyżu Wielkopolskim, Lokalne Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Krzyżu Wlkp., Agroturystyka Kwiejce - Barbara Słoniewska i wielu, wielu innych oraz wolontariuszy. Dziekujemy! Bez was nie było by GN 2016!


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz