sobota, 3 grudnia 2016

Szlachetni i solidarni


Ostatni gwizdek można była usłyszeć w okolicach godziny 14:30. Buty zawieszono na kołki, stroje trafiły do prania, pot, emocje, zmarnowane okazje i wykorzystane szanse. To wszystko już za nami. Normalnie rzecz biorąc, drużyny zaczęły by okres podsumowania tego, co można by poprawić oraz tego było ok., ale nie tym razem. Ponieważ łączył wszystkich jeden cel, zjednoczenie w walce z biedą. A to zagrało w 100%. Bo przecież wszyscy wygraliśmy, w walce o lepsze jutro dla potrzebujących.

Turniej otwarty został wspólnie przez pastora Wojciecha Wysopal i Grzegorza Korusa. Swoją obecnością i dobrym słowem zaszczyciła nas przewodnicząca Rady Miejskiej w Krzyżu Wielkopolskim pani Elżbieta Thomas.

Do rywalizacji stanęło sześć drużyn. Brenderup, Szlachetna Paczka, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Thule Group, LZS Relax i Kościół Zielonoświątkowy w Krzyżu Wielkopolskim. Sędzią głównym był pan Marek Drogomirecki Radny Miejski i  przewodniczący komisji oświaty, kultury, zdrowia, sportu i spraw socjalnych. Pan Marek wspiera już trzeci rok  z rzędu inicjatywę, którą jest ten szlachetny turniej.

Mimo, że cel szczytny, bo walczyliśmy o rozgłos i darczyńców dla Gwiazdkowej Niespodzianki, to nie zabrakło wielu emocji. Nierzadko właśnie one brały górę nad zawodnikami, ale nie ma co się dziwić. Poziom był bardzo wyrównany o czym świadczy zacięta sytuacja w tabeli, gdzie o końcowej lokacje decydował jeden punkt. Nie było zdecydowanego faworyta. Dopiero przy końcu sytuacja się nieco rozwiązała, ostateczne rozdanie miał rozstrzygnąć mecz między Brenderup a Zespołem Szkół, gdzie wynik okazał się być bardziej korzystny dla tych drugich.

Ostatecznie zawody wygrała młoda krew - Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim. Można powiedzieć, że ubiegłoroczni wicemistrzowie nie zawiedli. Choć pozostaje pytanie, jak ta drużyna zachowałaby się gdyby w tym roku do zawodów stanął nieobecny Samsung. Niemniej młodzież pokazała, że dzięki ambitnej, pewnej i walecznej postawie można zajść daleko. Duży niedosyt czuje pewnie Brenderup, który był o krok od mistrzowskiego tytułu. Mimo przewagi w decydującym meczu zabrakło szczęścia i zimnej krwi w najważniejszych momentach. Należy przyznać, że drugie miejsce to najwyższa lokata jaką osiągnęli dotychczas w serii naszych turniejów, więc mimo niedosytu jest powód do radości, tym bardziej, że królem strzelców został ich zawodnik Bartosz Kajpust.

Ciekawą kombinację tworzyła  drużyna, która zajęła trzecie miejsce, mianowicie LZS Relax, gdyż składała się z zawodników bardzo doświadczonych, po niezwykle młodych w tym jedną zawodniczkę Karolinę Jabłonowską, która otrzymała nagrodę dla zawodnika turnieju.

Najmłodszą średnią wieku miała drużyna Kościoła Zielonoświątkowego, która zakończyła zawody na czwartym miejscu oraz nagrodą dla najlepszego bramkarza, którym okazał się być Dawid Brzeziński.

Debiutanci Thule Group sklasyfikowali się na piątej lokacie, zaś starzy weterani drużyna Szlachetnej Paczki zameldowała się na szóstej pozycji.

Turniej zamknięty został przez organizatorów oraz panią Jolantę Korbik, Radną Miejską, która nie kryła słów uznania dla naszej inicjatywy. 

Tabela
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących
2. Brenderup
3. LZS Relax
4. Kościół Zielonoświątkowy w Krzyżu Wielkopolskim
5. Thule Group
6. Szlachetna Paczka

Nagrody indywidualne
Król strzelców - Bartosz Kajpust Brenderup
Bramkarz - Dawid Brzeźiński Kościół Zielonoświątkowy w Krzyżu Wielkopolskim
Najlepszy zawodnik - Karolina Jabłonowska - LZS Relax

Fotorelacja na fb

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz