czwartek, 28 grudnia 2017

Gwiazdkowa Niespodzianka 2017

Gwiazdkowa Niespodzianka 2017 23 grudnia 2017 był niesamowitym dniem dla dzieci z rodzin przechodzących różne trudności z gminy Krzyż Wielkopolski, Człopa, Drawsko, Drezdenko, Wieleń. To właśnie tutaj dotarliśmy z dzięki pomocy mnóstwa ludzi dobrej woli z Gwiazdkową Niespodzianką. 

Idea
GN od zawsze działa w myśl ważnej dywizy. Okazania miłości Bożej w sposób praktyczny,  w naszym przypadku przez przygotowanie i wręczenie paczek w okresie świątecznym dla najmłodszych. To co martwi, to fakt, że dzieci przybywa, zwłaszcza z terenów wiejskich. Można się tylko domyślać dlaczego, niemniej jest to bardzo niepokojące zjawisko. Działamy i modlimy się, by sytuacja mogła się poprawiać. Wierzymy w Boże działanie w tej kwestii, a my póki co walczymy,  okazując miłość Bożą w praktyczny sposób najmłodszym. 

...Mimo wielu niewiadomych i przyznam się szczerze lekkiej obawy przed realizacją przedsięwzięcia udało się wykonać 110%. Wiadomo, do poprawy mamy jeszcze sporo aspektów, niemniej całość projektu uważamy za sukces. Dwa elementy szczególnie cieszą. Pierwszym są darczyńcy, którzy zebrali się i zmobilizowali w największej do tej pory ilości ze wszystkich Gwiazdkowych Niespodzianek. Drugą wolontariusze, których przybywało z każdym dniem, w tym z kręgu rodzin dzieci, będących w trudnej sytuacji...
- fragment wywiadu z pastorem Wojciechem Wysopal

Finał trochę statystyk
Na Hali Sportowej przy ul. Sienkiewicza 1 zameldowało się ponad 500 osób. Paczki trafiły do ok. 350 dzieci. Zabawy w trzech grupach wiekowych prowadzone były przez opiekunów z SKD, Brenderup oraz niezależną grupę inicjatywną. Podczas finału funkcjonowała kawiarenka, a ochroną zajął się Jerzy Wysopal, wraz z wolontariuszami zgromadzonymi wokoło osoby pani Grażyny Walenciak. Nie zabrakło młodzieży grającej w drużynie piłkarskiej funkcjonującej przy kościele, którzy usłużyli pomocą. Działo się, dzieje się wiele. Serce rośnie obserwując jaką siłę stanowi grupa zmotywowanych do działania ludzi.

To piękne, że Chrystus w końcu jednoczy ludzi, nie dzieli. Za dużo już tych podziałów. Co prawda smutne jest to, że na razie robimy to w sytuacjach kryzysowych, ale napawa optymizmem na przyszłość.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz