sobota, 7 lipca 2018

Od kwietnia do lipca

30 czerwca 1 lipca
Festyn dla dzieci i urodzinowe błogosławieństwo MateuszkaTo był pełen wrażeń weekend dla naszej społeczności. W sobotę dnia 20.06.2018 mogliśmy być organizatorem festynu dla dzieci w Parku Miejskim przy fontannie. Natomiast niedziela 01.07.2018 była dniem, w którym obchodziliśmy roczek naszego Mateusza, o którego modliliśmy się wraz z jego dumnymi rodzicami Renią i Hubert Sierszulski. Po nabożeństwie mogliśmy wspólnie udać się na grilla zorganizowanego właśnie z tej okazji.
Całość została w Boży sposób wzbogacona przez Bartosza Barana, który w sobotę koncertował podczas festynu, a w niedziele opowiedział o sobie, w tym, z czego wyrwał go Bóg i w jakiej beznadziei się znajdował.
Bartek niejednokrotnie udzielał się podczas działań Kościół Uliczny Poznań i wspiera wspólnotę Dom Chleba w Poznaniu.
Za usługę dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Czas poświęcony dla innych i naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa nie jest czasem straconym!


West Paducah KY Milburn Chapel
Dokładnie dnia 06.06.2018 o godzinie 16:00 w Parku przy fontannie odbył się festyn dla dzieci, zorganizowany przez misyjną ekipę z  z West Paducah KY Milburn Chapel USA. Mogliśmy posłuchać dobrej muzyki oraz ciekawych historii. Przybyło wielu dorosłych i dzieci. Według danych szacunkowych frekwencja przekroczyła 70 osób. Tradycyjnie przygotowaliśmy gry i zabawy, zmywalne tatuaże. Co jednak nas cieszy, przede wszystkim mogliśmy dzielić się żywym Bogiem w naszych świadectwach i nauczaniu, którego mogliśmy słuchać z ust pastora Wojciecha Wysopal.


Pierwsze nabożeństwo społeczności DOM CHLEBA
Każdy dzień to nowe możliwości a rezultatem ich wykorzystania i Bożego prowadzenia jest nowy Kościół "Dom Chleba" Zaczynamy o 27 maja 2018 godzina 17:00 przy ul. Ogrodowej 6.
Dom Chleba to miejsce - kościół, który staje się przystanią dla wszystkich głodnych bliskości z Jezusem Chrystusem. Niezależnie od tego czy jesteś biedny lub bogaty, czy posiadasz dom, czy też nie, jesteśmy tu po to, by nasycić cię żywym Bogiem oferując najwspanialszy dar jaki pozostawił nam Chrystus - zbawienie.
"Dom Chleba" to również miejsce dla twojego osobistego rozwoju. Niezależnie kim jesteś i skąd pochodzisz, jeśli posiadasz pragnienie służenia Bogu i chcesz je rozwijać, to nasza wspólnota jest otwarta na współpracę z tobą.


Dzięki Bożej łasce możemy być wraz ze wspaniałą ekipą z Kościół Uliczny Poznań założycielami nowej wspólnoty. Bóg jest dobry! Będzie się działo!
"Kto powiedział, że chrześcijaństwo musi być smutne i nudne? Możesz się modlić, doświadczać Bożego uzdrowienia, napomnienia, pocieszenia łącząc się z różnymi ludzi podczas jednego radosnego pikniku".

Za nami już VII edycja „Rodzinnego Pikniku Majowego”. Trzeba powiedzieć, że był to wyjątkowy czas pod kilkoma względami. Przede wszystkim dopisała frekwencja, według szacunkowych danych było między 120-140 osób. Drugą bardzo ważną rzeczą była usługa Kościoła Ulicznego w Poznaniu, który prowadził nas przez 2 godziny polowego czasu uwielbienia, modlitwy i inspirującego Słowa.


Uczestnicy pikniku mieli do dyspozycji strefę modlitwy i naszych wolontariuszy, którzy pełnili funkcję duszpasterskie i posługi modlitewnej. Mogliśmy być świadkami Bożego uzdrowienia dot. przywrócenia słuchu na niesłyszące ucho, uwolnienia od nieprzebaczenia i innych, Bożych rzeczy, które widzieliśmy na bieżąco. Na pewno był to szczególny czas pod względem duchowych doświadczeń i inspiracji.
Fajnie spisała się w tym roku gastronomia i służba porządkowa, która zrealizowała perfekcyjnie swoje zadania. Dobre jadło, sprawna obsługa, przyjazna atmosfera i dobrze dobrane zespoły.

W tym roku szczególną opieką otoczyliśmy osoby będące seniorami. Nasz zespół mógł zaopiekować się każdym czcigodnym wiekiem uczestnikiem pikniku.


Na medal spisały się też dzieci, które licznie przybyły. Mimo tego, że zawsze ciężko opanować taki żywioł jakim są najmłodsi, to na dzień dzisiejszy możemy określić jako sukces zaangażowanie w ich opiekę naszego zespołu, oraz rodziców.
Na szczególną uwagę zasługuje czas nagrodzenia naszych uczestników Sobotniego Klubu Dziecięcego, którego zajęcia oficjalnie dobiegły do końca.


Wielkie słowa uznania należą się wszystkim, którzy zajęli się organizacją przedsięwzięcia. Mogliśmy być świadkami tego, jak grupa niewielu osób mogła zrobić tak wiele.Usługa bp. Mieczysława Czajko25 marca mieliśmy kolejnego gościa podczas naszego niedzielnego nabożeństwa. Tym razem, odwiedził nas II biskup senior Mieczysław Czajko. Był to niesamowity czas, gdzie dzieci usługiwały recytując wiersze mniej i bardziej znanych poetów, oraz karmienia się Bożym Słowem podczas usługi bp. M. Czajko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz