Adoptuj rodzinę

Drodzy, z przyjemnością możemy poinformować, że rusza projekt, który ma na celu, w realny sposób, przez konkretny okres czasu, wspierać rodziny, borykające się z różnymi trudnościami. Wśród nas żyją ludzie, których poziom życia balansuje na granicy lub poniżej minimum. W wielu przypadkach, takie rodziny są w tarapatach, niezależnie od swojej winy. Śmierć głównego żywiciela, choroba, strata pracy, długi ciągnące się niczym widmo przeszłości, wielodzietność, tragiczne warunki życiowe. To kilka z licznych zagrożeń, które czekają na ludzi, którym się nie powiodło, dotykając najbardziej zwłaszcza dzieci w dzisiejszym świecie. Chcemy temu przeciwdziałać! Razem możemy zmienić nasz świat. Zapytasz jak? To bardzo proste, wystarczy, że wybierzesz jeden z zaproponowanych programów, w którym zdecydujesz się na pomoc wybranej rodzinie na odległość, nie ruszając się z domu.

Instytucja jaką jest Kościół gwarantuje ci, że twoja pomoc trafi we właściwe ręce.  Rzeczą oczywistą jest, że jako osoba udzielająca wsparcia masz prawo do monitoringu wpłaconych środków i udzielanej pomocy, dlatego nie wahaj się, co jakiś czas prosić o dane dotyczące faktycznego przeznaczenia twoich środków.

Link do strony z naszymi rodzinami - kliknij na mnie! 

Opis programów

Adopcja +++ 
Jest programem zakładającym pełne długoterminowe wsparcie od 6 - 18 miesięcy, dla którejś z rodzin. Kierowany jest do osób, żyjących w skrajnych warunkach, godzących w statut człowieka, gdzie występuje stałe zagrożenie zdrowia i życia członków rodziny. Rodzina znalazła się w ciężkiej sytuacji nie ze swojej winy. Program zakłada pełen cykl wsparcia, wraz z możliwością wzięcia udziału przez rodzinę w programie przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu.
Czas wsparcia: 6-18 miesięcy
Rodzaj: Pełne, z możliwością częściowego wsparcia
Rodzaje pomocy: materialne, bony, wolontariat, zrzutka.pl.

Adopcja ++ 
Program celuje we wsparcie krótkoterminowe, pełne lub częściowe na okres między 3-6 miesięcy.
Kierowany jest do rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, godzącej w statut człowieka, gdzie nie występuje stałe zagrożenie życia i zdrowia. Taką rodzinę chcemy wspierać w codziennych zmaganiach i walce o wyprowadzenie swojego życia z zakrętu, którym się znaleźli.
Czas wsparcia: 3-6 miesięcy
Rodzaj: Pełne i częściowe
Rodzaje pomocy: materialne, bony, wolontariat, zrzutka.pl.

Adopcja +
Zadaniem programu jest udzielenie jednorazowego lub krótkoterminowego wsparcia między 2-3 miesiące. Są ro rodziny, które przechodzą chwilowe trudności, problemy związane ze znalezieniem pracy, choroba niezagrażająca życiu, czy inne czynniki przejściowe.
Czas wsparcia: Jednorazowe lub 2-3 miesiące
Rodzaj: Częściowe
Rodzaje pomocy: materialne, bony.


Każda kwota ma znaczenie, a zwykłe 10zł może pozwolić komuś przetrwać następny dzień.


Jak adoptować rodzinę?

Jest to bardzo proste. Wystarczy wybrać rodzinę klikając tutaj. Następnie zastanowić się nad formą wsparcia i skontaktować się z nami za pomocą e-maila, nr. telefonu lub formularza kontaktowego znajdującego się po prawej stronie.
W przypadku rodzin zakwalifikowanych do bonów wystarczy przelać na nasze konto daną kwotę, którą chcemy przekazać rodzinie jako bon towarowy. W takim przypadku należy podać w tytule przelewu rodzaj rodziny (przykładowo Adopcja ++), nr. i imię przedstawiciela.
Przykład:  Adopcja +++ 01/02/2016 "Maria"
W przypadku bonów nie trzeba dodatkowo wysyłać żadnych informacji.

Gdzie są realizowane bony?

Bony realizowane są w sieci sklepów państwa Binkowskich "PH Ela Elżbieta Binkowska, Zbigniew Binkowski Sp.J.". Dzięki czemu nasi podopieczni posiadają dostęp do podstawowego asortymentu życiowego. Mowa tutaj o żywności, artykułach chemicznych, odzieży, wędlinach i świeżych warzywach. Oczywiście wyłączając możliwość zakupu towarów alkoholowych i tytoniowych. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz