Nabożeństwa

Nabożeństwa odbywają się w kaplicy przy ul. Wojska Polskiego 24(Budynek przychodni zdrowia, wejście od podwórka, 2 piętro)
      Zapraszamy wszystkich chętnych w każdą niedzielę o godzinie 11:00.
        Każde nabożeństwo jest szczególnym czasem, w którym możemy razem, jako społeczność ludzi wierzących mieć relację z żywym Bogiem. Jest to czas pełen dynamicznej muzyki, historii działania Pana Jezusa w życiu zwykłych ludzi, oraz solidnie przygotowanych kazań. Po nabożeństwie wspólny czas na pysznej kawie i herbacie, no i oczywiście ciastku. 
      
      Dlaczego nabożeństwo jest tak ważnym czasem? 
      Jakiś czas temu - mówi pastor Wojciech Wysopal - pewien człowiek zadał mi pytanie.
      - Dlaczego mam chodzić do kościoła, skoro wszystko to co jest mówione wiem i znam? Po drugie nabożeństwo nic mi nie daje. - Po chwili zastanowienia, pastor odpowiedział.
      - Skoro wszystko wiesz, znasz i kościół już nic ci nie daje, oznacza to tylko jedno. Czas abyś zaczął dawać coś od siebie innym. Nie masz się już budować i wzmacniać w wierze, ale buduj i wzmacniaj innych. - To bardzo prawdziwe słowa, ponieważ kościół, nabożeństwo i inne aktywności religijne, są po to aby każdy członek kościoła mógł wnieść swój wkład. Kościół to nie ksiądz, pastor czy inny duchowny. Kościół do ludzie, wspólnota, zgromadzenie z greckiego - ἐκκλησία, oznaczająca wezwanie do wspólnego tworzenia i rozwijania danej grupy. Nabożeństwa mają szczególne znaczenie, gdyż pozwalają na ogólny rozwój duchowy, osobisty a także intelektualny każdego uczestnika, przez każdego w inny unikatowy sposób. Śmiało można zacytować tutaj apostoła Pawła 
      Jak bowiem w jednym ciele wiele mamy członków, a nie wszystkie członki tę samą czynność wykonują,
      Tak my wszyscy jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, a z osobna jesteśmy członkami jedni drugich.
      -1 Kor 12, 4-5

      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz